Tlačové správy a novinky


DO PRÁCE S ČISTOU HLAVOU A NA BICYKLI

Spoločnosť YIT Reding a.s., ktorá stavia administratívne centrum Reding Tower 2 v bratislavskej mestskej časti Rača-Krasňany, nadviazala spoluprácu s občianskym združením Cyklokoalícia.

 „Poradia nám, ako sa najlepšie napojiť na cyklotrasy v Rači a kde umiestniť stojany na bicykle,“ vysvetľuje riaditeľ pre developerské projekty YIT Reding Milan Murcko. Ako dodáva, administratívne centrum tým prispeje k ochrane životného prostredia a ponúkne nájomcom alternatívny spôsob dopravy do práce.

bike-original

Realitný trh v Bratislave ponúka nepreberné množstvo biznis priestorov, ktoré sa na prvý pohľad ničím nelíšia. Kancelárie v komplexe Reding Tower 2 sú idelálnym riešením pre nájomcov, ktorí si cenia v prvom rade vysoký štandard, nízku spotrebu energií, a to všetko za výhodnú cenu. Nové centrum stavia fínsko-slovenská spoločnosť YIT Reding a.s. vedľa už existujúcej budovy Reding Tower 1.

„Reding Tower 2 je v porovnaní s podobnými budovami v centre Bratislavy cenovo prijateľnejšia, pričom ako bonus ponúka príjemné prostredie Malých Karpát a cestu do práce po priechodných komunikáciách aj v čase dopravnej špičky, prípadne na bicykli,“ vraví Milan Murcko.

bicykl1-original

Kancelárska budova Reding Tower 2 garantuje každému klientovi štandard, ku ktorému patria samostatné merače elektrickej energie, spotreby vody, chladenia a vykurovania, zamerané na optimalizáciu prevádzkových nákladov. Zdvojená podlaha s odolnou textilnou podlahovou krytinou, možnosť individuálneho regulovania mikroklímy v interiéri, otvárateľné okná či protipožiarna ochrana budovy tiež patria k základnému balíku, ktorý čaká na všetkých potenciálnych záujemcov.

 

Plocha na prenájom sa pohybuje podľa individuálnych požiadaviek klienta od 170 m2 vyššie. Na jednom podlaží môže sídliť jeden až štyria nájomcovia. Reding Tower 2 tvoria dve 9-podlažné budovy osadené kolmo na Račiansku ulicu. V zadnej časti ich spája 4-podlažná garáž s 300 parkovacími miestami, v prednej časti sa nachádza reprezentatívne námestie. Ukončenie prvej fázy výstavby je naplánované na júl 2012, projekt bude skolaudovaný v septembri 2012.

  

O YIT Group:

Spoločnosť YIT Reding a.s. je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT Group. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou spoločnosťou YIT. Počiatky spoločnosti YIT siahajú do roku 1912. YIT je úspešnou európskou spoločnosťou, ktorá pôsobí v Škandinávii, Rusku, Pobaltských krajinách a Strednej Európe. Poskytuje stavebné systémy, stavebnú a developerskú činnosť a priemyselné služby. Spoločnosť pôsobí v súčasnosti v 14 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Rusku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku, Českej Republike a na Slovensku. Zamestnáva približne 26 000 zamestnancov. Výnos YIT dosiahol v roku 2010  3,8 miliardy EUR. Akcie YIT sú kótované na burze NASDAQ OMX v Helsinkách.

späť na výpis noviniek