Tlačové správy a novinky


REDING TOWER 2 JE SKOLAUDOVANÝ

YIT Reding myslí aj na menších nájomcov. Administratívny komplex Reding Tower 2 v Rači dokončili podľa plánov. Ide o nízkoenergetickú budovu, pri ktorej sa spoločnosť YIT Reding rozhodla prispôsobiť priestory aj menším nájomcom.

Bratislava, 17. september 2012 - Administratívny komplex Reding Tower 2 v Rači dokončili podľa plánov. Ide o nízkoenergetickú budovu, vhodnú aj pre menších nájomcov.  V komplexe je k dispozícii 7000 m2 prenajímateľnej plochy pričom vyše 40% z nej sa podarilo prenajať hneď v prvom období po kolaudácii. K dispozícii sú stále priestory aj pre menších nájomcov už od rozlohy 25 m2. Pri prenájme celého poschodia sa klient dostane na cenu 9,50€/m2.

63_redingtower_camext_d_web-original

„Veríme, že myšlienka energetickej úspornosti, ale aj dostupná lokalita a príjemné prostredie pod Malými Karpatami osloví viaceré firmy, či inštitúcie, ktoré hľadajú práve túto kombináciu. Keďže v lokalite chýba aj ponuka vysoko kvalitných priestorov pre malé firmy a dopyt o malé priestory bol veľký, rozhodli sme sa ponuku rozšíriť aj týmto smerom. Veď susedstvo daňového úradu a zdravotnej poisťovne nie je na škodu, skôr naopak,“ uviedol riaditeľ pre developerské projekty YIT Reding Milan Murcko.


Výstavbu nových administratívnych priestorov uvítala aj mestská časť Rača.

„Za našu mestskú časť môžem potvrdiť, že sme radi, že v tejto lokalite pribudli nové administratívne priestory so všetkým, čo k nim patrí. Pre našu samosprávu to znamená zvýšenie príjmu z prerozdelenia daní z nehnuteľností. Rovnako som rád, že do Rače pribudla investícia developerskej spoločnosti zo Škandinávie, ktorá je zárukou toho, že svoje projekty sa snažia zladiť so záujmami dotknutej verejnosti a najmä ochrany životného prostredia," vyjadril sa Peter Pilinský, starosta mestskej časti Rača.

 63_redingtower_camoffice_03_web-original

Reding Tower 2 ponúka na prenájom kancelárske priestory štandardu A v atraktívnej bratislavskej lokalite s výhľadom na vinice Malých Karpát. Projekt je situovaný na začiatku mestskej časti Rača iba 8 minút od centra mesta. Poloha komplexu na Račianskej ulici, ktorá je jednou z najvýznamnejších komunikácií hlavného mesta, umožňuje optimálne napojenie na mestskú a štátnu dopravnú sieť, ako aj na trasy MHD. Prepája Raču priamo s centrom Bratislavy a ponúka aj bezproblémové napojenie na diaľnicu D1 medzi Bratislavou a Žilinou, ako aj na medzinárodné letisko M. R. Štefánika. Veľkou devízou sú aj veľkorysé parkovacie možnosti pre automobily či alternatívne druhy dopravy. V spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia totiž developer v súčasnosti rieši vybudovanie interiérových t.j. krytých a exteriérových stojanov na uzamknutie bicyklov. Interiérové budú slúžiť predovšetkým pre užívateľov budovy, pričom exteriérové budú slúžiť pre návštevy. Inštalácia stojanov prebehne do konca októbra 2012.

Fínsko-slovenský developer YIT Reding pri stavbe kancelárskeho komplexu v Rači používal technologické zariadenia, ktorých cieľom je maximalizovať úspory energií a znižovať výšku prevádzkových nákladov. Kolaudačné konanie prebehlo podľa plánu v lete a tak sa noví nájomcovia sa môžu sťahovať do priestorov. Vykurovanie komplexu Reding Tower 2 je hodnotené kategóriou B, teplovodná kombinovaná vykurovacia sústava spája konvenčné, teplovzdušné a sálavé vykurovanie. Nútené vetranie a klimatizácia spadajú tiež do B hodnotenia, kancelársky komplex je vybavený centrálnym ventilačným systémom s rekuperáciou tepla.  Administratívny priestor je priamo osvetlený a vetraný, iba v malej časti miestností je osvetlenie riešené ako umelé osvetlenie výhradne svietidlami. Z hľadiska osvetlenia a celkovej dodanej energie sa stavba zaraďuje do kategórie B zákonom stanoveného hodnotenia. Celková dodaná energia predstavuje spolu 100 kWh/ (m2.a).

Komplex dopĺňa už fungujúce administratívne centrum, v ktorom našli miesto úspešné súkromné spoločnosti aj štátne inštitúcie. Centrum dokázalo splniť ich požiadavky na kancelárske priestory na vysokej úrovni, bezproblémovú dostupnosť pre klientov aj zamestnancov a vysokú kvalitu služieb za rozumnú cenu.

Reding Tower 2 garantuje nájomníkom vyso­kú kvalitu služieb a štandardu priestorov, rovnako ako v budo­vách v centre mesta. Stravovanie zamestnancov je zabezpeče­né reštauračnými priestormi, ako aj samoobslužnou jedálňou s pestrou ponukou jedál. Samozrejmosťou sú maloobchodné prevádzky, doplnkové služby, trafika a bankomaty, ktoré budú situované na prízemí budovy.

Názov budovy

Reding Tower 2

Developer a zhotoviteľ

Reding, s.r.o. / YIT Reding a.s.

Lokalizácia

Račianska ulica, Bratislava

Počet podlaží

8 kancelárskych podlaží,
1 podlažie pre komerčné priestory

Počet krytých parkovacích miest

300

Celková úžitková plocha

8 000 m 2

Celková prenajímateľná plocha

7 000 m 2

Veľkosť plochy bežného poschodia

430 m 2 , 550 m 2 , 740 m 2,860 m 2

Veľkosť maloobchodných priestorov

430 m 2

Veľkosť skladovacích priestorov

540 m 2

späť na výpis noviniek