Tlačové správy a novinky


Reding Tower 2 má hotový skelet

Developer YIT Reding a.s. ukončil štádium hrubej stavby kancelárskej budovy Reding Tower 2 na Račianskej ulici v Bratislave.

 Bratislava, 1. november 2011 – Nová administratívna budova Reding Tower 2 v bratislavskej mestskej časti Rača rastie sa najnovšie pýši hotovým skeletom. Hrubá stavba zahŕňa osem kancelárskych podlaží a jedno podlažie pre komerčné priestory. Opláštená by mala byť v januári 2012. Developerská spoločnosť YIT Reding, ktorá budovu stavia, sľubuje budúcim nájomcom príjemnú mikroklímu v interiéri budovy, podmanivé prostredie slnečného svahu Malých Karpát a možnosť jazdiť do práce na bicykli po vyznačenej cyklotrase.

FLEXIBILITA DISPOZIĆNÝCH RIEŠENÍ KANCELÁRIÍ

„Premyslený architektonický návrh Reding Tower 2 rešpektuje charakter prostredia, v ktorom je budova umiestnená a zároveň umožňuje maximálnu mieru flexibilného usporiadania interiéru,“ vraví o rodiacej sa biznis budove riaditeľ pre developerské projekty YIT Reding Milan Murcko. Ako dodal, spoločnosť kladie dôraz na kvalitu realizovaného diela, pričom pri výstavbe využíva najmä prírodné materiály ako drevo, kameň, hliník či sklo.

KANCELÁRIE S JEDINEČNÝM VÝHĽADOM

Budova ponúkne celkovú úžitkovú plochu 8 000 m2. Na prenájom bude k dispozícii 7 000 m2. Skladovacie priestory dosiahnu veľkosť 540 m2, maloobchodné prevádzky 430 m2. Rozloha bežného podlažia bude 430 až 860 m2. Okrem prvotriednych priestorov a služieb prinesie Reding Tower 2 aj pridanú hodnotu v podobe kvalitného vyhotovenia  stavby, zaujímavej architektúry a príjemného prostredia. Moderný objekt je harmonicky zasadený do tichej oblasti plnej zelene a symbolizuje vstupnú bránu do centra Bratislavy. Reding Tower 2 doplní existujúce a fungujúce administratívne centrum na Račianskej ulici, v ktorom si našli miesto pre svoj biznis úspešné súkromné spoločnosti a štátne inštitúcie. Centrum dokázalo splniť ich požiadavky na bezproblémovú dostupnosť pre klientov aj zamestnancov, vysokú kvalitu služieb a rozumnú cenu.

 

O spoločnosti YIT Reding

Spoločnosť YIT Reding je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT Group. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou spoločnosťou YIT. Počiatky spoločnosti YIT siahajú do roku 1912. YIT je úspešnou európskou spoločnosťou, ktorá pôsobí v Škandinávii, Rusku, Pobaltských krajinách a Strednej Európe. Poskytuje stavebné systémy, stavebnú a developerskú činnosť a priemyselné služby. Spoločnosť pôsobí v súčasnosti v 14 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Rusku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku, Českej Republike a na Slovensku. Zamestnáva približne 26 000 zamestnancov. Výnos YIT dosiahol v roku 2010  3,8 miliardy EUR. Akcie YIT sú kótované na burze NASDAQ OMX v Helsinkách. Aktuálnymi developerskými projektmi YIT Reding na Slovensku v súčasnosti sú rezidenčný projekt Tarjanne v bratislavskej mestskej časti Dúbravka a administratívno-prevádzkové centrum Reding Tower 2. Ďalšie informácie sú dostupné na http://www.yit.sk/http://www.yithome.sk/

 

 

späť na výpis noviniek